رويايي


جشنـواره خـودروهاي كلاسيـك در مازنـدران

جشنواره خودروهاي كلاسيك استان مازندران عصر جمعه در قائمشهر توسط هيئت اتومبيلراني برگزار شد.
تصاويري جالب از كارخانه خودروسازي لامبورگيني 


لامبورگيني يكي از معتبرترين شركت هاي اتومبيل سازي در دنيا است. اين شركت خودروساز در سال 1963 تاسيس شد و از همان ابتدا كار را روي هيجان و سرعت اتومبيلراني متمركز كرد. اما اين شركت عليرغم به دست آوردن طرفداران زياد؛ در طي سال ها كم كم افت كرد و نتوانست به عنوان يك شركت منسجم و مطمئن، اطمينان خريداران را جلب كند ولي وقتي آلمان وارد صحنه شد، اوضاع تغيير كرد.
شركت آلماني آئودي؛ لامبورگيني را خريد و شروع به توسعه و ساخت ماشين هاي با كيفيتي كرد كه توانستند نام لامبورگيني را بالا برده و آن را به يك برند فوق العاده در ساخت سوپرماشين ها تبديل كنند. البته آلماني ها دوست نداشتند هويت ايتاليايي لامبورگيني را تغيير دهند. پس لامبورگيني در ايتاليا باقي ماند.
مهندسي آلماني نه تنها روي پلتفرم ماشين ها تاثير گذاشت، بلكه نحوه پژوهش، ساخت و به كارگيري فناوري هاي جديد در سوپر ماشين ها را هم به كلي تغيير داد. در اين مطلب مي خواهيم سري به لامبورگيني بزنيم تا ببينيم اين كارخانه چه مراحلي را تا نهايي كردن يك محصول مي پيمايد.
بگذاريد اول سري به ساختمان كارخانه بزنيم. ساختمان بزرگتر شيشه اي، مدرن تر است. اما ساختمان سفيدي كه در سمت راست مي بينيد، توسط فررنچو لامبورگيني، موسس اين شركت گشايش يافته است.

 


تصوير زير مونتاژ قسمت جلوي بدنه فيبر كربني را نشان مي دهد كه دارد به كابين پيوند مي خورد. در ادامه مطلب نگاهي خواهيم انداخت به مراحلي كه بعد از كامل شدن طراحي اوليه يك محصول انجام مي شوند.

 


در مرحله زير، بخش هاي از پيش ساخته شده محصول به طور دستي متصل شده و يك نمونه واقعي از محصول را ايجاد مي كنند. اين نمونه مورد تست و آزمايش قرار ميگيرد تا از كيفيت آن اطمينان حاصل شده و براي ورود به بازار آماده شود.

 


ميبينيم كه ورقه هاي فيبر كربني برش خورده و با دقت زيادي روي شاسي قرار مي گيرند.

 


 


اين كوره غول پيكر هم براي بهبود دادن اجزاي فيبر كربني ماشين و به عبارت ديگر "پختن آن ها" به كار مي رود!

 


مونتاژ كردن قسمت هاي مختلف بدنه هم كه طبعا كاري زمانگير و رنج آور است.

 


اين هم از آماده سازي بخش هاي داخلي بدنه اتومبيل.

 


 


 


هر موتوري قبل از قرار داده شدن روي وسيله نقليه، مورد آزمايش قرار مي گيرد. سيستم هاي ترمز، خود ترمزها و همچنين سيستم كنترل پايداري هم مورد آزمايش قرار ميگيرد.

 


جالب اينكه در فرايند طراحي ارگونومي كارگران هم در نظر گرفته مي شود و در مواقع لزوم، بدنه جابه جا شده و دوران داده مي شود تا به كارگران بخش مونتاژ فشار وارد نشود. آنها مجبور نيستند خم شده و به زير ماشين بروند.

 


به مراحل پاياني مونتاژ نزديك مي شويم. مي بينيم كه پنجره هاي مشبك در عقب ماشين در حال نصب شدن هستند. اين پنجره ها به تخليه گرماي موتور كمك مي كنند.

 


هر خودروي ساخته شده توسط يك راننده حرفه اي به دقت مورد آزمايش قرار مي گيرد تا هنگام تحويل به مشتري مشكلي نداشته باشد. دقت كنيد كه هنگام آزمايش داخل اتومبيل به طور كامل با يك كاغذ مخصوص پوشانده مي شود تا هيچ آلودگي سبب كثيف شدن داخل خودرو نشود.

 


 

تصاويري ديگر از قسمت هاي مختلف توليد و مونتاژ قطعات لامبورگيني :


 


 


 


 
Design By : Pars Skin