رويايي


دوستي مثل گل است
بايد ان را بود كرد
بايد را فهميد
بايد ان را پاييد

دوستي مثل بهار
ميرود كوي به كوي
دوستي مثل نسيم
ميرود شهر به شهر

دوستي عين غم است
در نگاه مهتاب
يا كه يك نغمه ي شاد
از پرستو در باد

دوستي حادثه نيست
دوستي جاذبه نيست
دوستي واژه ي اين دكلمه نيست
دوستي دست شماست
دوستي برق دو چشمان شماست
دوستي خنده ي پنهان شماست
دوستي (حس غريبيست كه يك مرغ مهاجر دارد)

دوستي مهر شماست
كه مرا شاعر كرد
دوستم باش و بدان
دوست ميدارمتان       به نظر من بايد چهار چوب دوستي رو بدونيم صميميت خوبه به اندازش همتونو دوست دارم

مرداب به رود گفت:

چه كردي كه زلالي؟

گفت: (گذشتم)


10 مــوزه بــرتــر دنيــا


انگيزه‌هاي مختلفي مي‌تواند گردشگران را براي ديدن يك منطقه ترغيب كند. آثار تاريخي؛ جاذبه‌هاي طبيعي يا ويژگي‌هاي انساني يك منطقه، يا حتي نوع ساختار تكنولوژيك و وجود امكانات رفاهي مي‌تواند انگيزه‌اي قوي براي سفر گردشگران باشد. در اين ميان ديدن مواردي عجيب و كمي خارج از عرف زندگي روزمره نيز جاذبه‌اي است كه با اضافه شدن به هر يك از موارد بالا مي‌تواند ظرفيت گردشگري آن منطقه را افزايش دهد.

در كل فلسفه ماهيت وجودي موزه‌ها مبتني بر مواردي از قبيل حفظ و نگهداري شايسته از اشياي موجود در آن و همچنين ارائه مجموعه‌اي ديدني و جذاب به گردشگران و بازديدكنندگان در كنار ارائه اطلاعات كافي و علمي به آنهاست. موزه مي‌تواند در بردارنده آثار تاريخي، طبيعي، حيات وحش، انسان‌شناسي يا علم و تكنولوژي باشد. موزه‌ها همواره يكي از اصلي‌ترين مقاصد گردشگران در سفر به مناطق مختلف محسوب مي‌شود. در اين ايميل پرشين استار به معرفي 10 موزه برتر دنيا به انتخاب پايگاه اينترنتي Ask Men Become A Better Man مي‌پردازيم كه اميدواريم بپسنديد.


موزه لوور پاريس


موزه لوور را مي‌توان مشهورترين موزه دنيا دانست و بدون ترديد وجود نام اين موزه در صدر فهرست بهترين موزه‌هاي دنيا كاملا منطقي و قابل پذيرش است. اين موزه در ابتدا قصر يكي از پادشاهان سلسله بوربون‌ها در فرانسه بوده كه در حدود 200 سال پيش به موزه تبديل شد.

اشياي اين موزه از سراسر جهان و مربوط به طيف وسيع زندگي انسان از ابتدايي‌ترين مرحله تمدن تا نيمه‌ابتدايي قرن نوزدهم را شامل مي‌شود. تقريبا از هر هنرمند مشهوري كه در دنيا وجود دارد، مي‌توان اثري در اين موزه پيدا كرد و در اين ميان، بدون ترديد مشهورترين اثر موجود تابلوي مشهور موناليزا اثر لئوناردو داوينچي است. اين جمله در مورد موزه لوور مشهور است كه تنها با ديدن اين موزه مي‌توان نيمي از آثار هنري تمدن‌هاي مختلف جهان را ديد.
موزه بريتانيا


موزه بريتانيا كه سال 1735 تاسيس شده را مي‌توان يكي از قديمي‌ترين موزه‌هاي دنيا دانست كه البته در گروه بزرگ‌ترين موزه‌هاي دنيا نيز دسته‌بندي مي‌شود. گنجينه هفت ميليون شيء ارزشمند موجود در اين موزه كه به صورت چرخشي همواره چهار ميليون قطعه آن به نمايش گذاشته مي‌شود، ازجمله ارزشمندترين گنجينه‌هاي موزه در سطح دنيا به شمار مي‌رود.

وجود اين طيف وسيع آثار هنري ـ تاريخي سبب شده است تا سالانه بيش از شش ميليون بازديدكننده به اين موزه مراجعه كنند كه در نوع خود آمار قابل توجهي به حساب مي‌آيد. آثار گوناگون اين موزه به اندازه‌اي كامل است كه هر يك از تمدن‌هاي باستاني مانند مصر، ايران، هند و... داراي سالن‌هاي مجزايي هستند كه برخي از آثار موجود در آن حتي در موزه‌هاي كشور اصلي اين تمدن‌ها وجود ندارد.
موزه پرادوي مادريد


اگرچه اين موزه مانند ساير موزه‌هاي پيشين داراي تعداد زياد و ميليوني آثار ارزشمند نيست ولي مي‌توان آن را پربازديدترين موزه موجود در اسپانيا دانست. بيشترين حجم آثار به‌نمايش درآمده در اين موزه به تابلو‌هاي نقاشي تعلق دارد ولي در كنار اين تابلوهاي ارزشمند نقاشي، مجموعه‌هايي از سكه، مدال و آثار تزئيني نيز در برابر ديد بازديدكنندگان قرار مي‌گيرد.

بين تابلو‌هاي نقاشي موجود در اين موزه آثار مربوط به اسپانيا از نظر تعداد بيشتر از ساير آثار است و در اين ميان، تعداد زيادي از آثار هنرمندان اسپانيايي مانند گويا، ولاسكوز، موريلو و ال گركو در اين موزه گردآوري شده است. در مجموع باارزش‌ترين شيء موجود در اين موزه را مي‌توان تابلوي ارزشمند سه خوشبخت از روبن دانست. تعداد زيادي از آثار اين موزه توسط پادشاه اسپانيا توت تو لئو داوينچي به موزه اهدا شده است.
موزه ‌ريكس ‌آمستردام‌


اين موزه با دارابودن مجموعه‌اي بيش از يك ميليون اثر هنري، تاريخي بزرگ‌ترين موزه كشور هلند به شمار مي‌رود. شهرت بين‌المللي اين موزه بيشتر به دليل دارا بودن تعداد زيادي از تابلو‌هاي نقاشي بسيار ارزشمند از هنرمندان نامي و مشهور دنياست.

براي نمونه در اين موزه 20 تابلو از رامبراند به نمايش گذاشته شده است. موزه ريكس ‌سال‌1800 ميلادي پايه‌گذاري شد و علاوه بر تابلو‌هاي نفيس نقاشي، تعداد زيادي از آثار هنري و مجسمه‌هاي ارزشمند و نفيس قرون وسطي و آثاري از سده‌هاي 18 و 19 ميلادي هلند به نمايش گذاشته شده است. اصلي‌ترين جاذبه گردشگري اين موزه تابلوي ديدار شبانه رامبراند است كه در آن با هنرمندي تمام، تعدادي از جنگجويان را به تصوير كشيده است.
موزه هرميتاژ سن‌پطرزبورگ


به‌رغم اينكه روسيه در طول تاريخ خود همواره به‌عنوان واحدي مجزا از اروپا عمل كرده و ارتباط فرهنگي اين كشور با ساير كشورهاي اروپايي، چندان نزديك و فشرده نبوده، موزه هرميتاژ در سن‌پطرزبورگ توانسته است بيش از سه ميليون شيء ارزشمند هنري و تاريخي را از سراسر اروپا جمع‌آوري كرده و در مجموعه‌اي بي‌نظير به نمايش بگذارد. گستره اشيا و آثار به نمايش درآمده در اين موزه بسيار وسيع و شامل آثاري از دوران پيش از تاريخ تا قرن بيستم مي‌شود.

در اين موزه شما مي‌توانيد آثار ارزشمند هنري ـ تاريخي از كشورهاي آلمان، فرانسه، هلند، انگلستان، اطريش، اسپانيا، ايتاليا و روسيه را ببينيد كه در اين ميان، وجود دو اثر اصلي از مجموع 12 اثر باقيمانده از لئوناردو داوينچي، اهميت بسياري دارد. از اين گذشته موزه هرميتاژ به دليل داشتن مجموعه بسيار ارزشمند و غيرقابل قيمت‌گذاري طلا، جواهر و آثار نقره كه هر يك داراي پرداختي هنرمندانه و البته داراي ارزش تاريخي هستند نيز شايان توجه است.
موزه اسميت سونيان واشنگتن


براي توصيف اهميت اين موزه همين اندازه كافي است كه عنوان شود موزه اسميت سونيان بزرگ‌ترين مجموعه موزه و مركز پژوهشي در دنياي موزه‌ها به شمار مي‌رود. اين موزه با دارا بودن 16 گالري و زيرمجموعه، 142 ميليون شيء را به نمايش مي‌گذارد.

به تمامي بازديدكنندگان اين موزه توصيه مي‌شود براي بازديد از آن حتما خود را براي پياده روي از صبح تا شب براي بيش از دو روز آماده كرده و همچنين حتما از كفش‌هاي راحتي استفاده كنند زيرا بازديد از تمام بخش‌هاي اين موزه در يك روز امكان‌پذير نيست.

بخش‌هاي مختلف اين موزه، طيف وسيعي از علم و هنر را در برمي‌گيرد. برخي از اين سالن‌ها عبارتند از: موزه هوا و فضا، موزه هنرهاي آفريقا، موزه تئاتر، حيات‌وحش و... بتازگي بخشي مربوط به 11‌سپتامبر و تصاوير و اشيا و مدارك به جاي مانده از اين رويداد، به موزه اضافه شده است.
موزه ملي مصر


مصر و بقاياي باستاني فراعنه به اندازه‌اي شهرت بين‌المللي دارد كه يكي از اصلي‌ترين اهداف گردشگراني كه به آفريقا مي‌روند، بازديد از اين كشور محسوب ‌شود. سال 1835 دولت مصر با تاسيس اداره عتيقه‌جات نگهداري از آثار باقيمانده از تمدن باستاني اين كشور را به صورت علمي آغاز كرد و تقريبا سنگ بناي موزه ملي قاهره نيز در همين زمان گذاشته شد تا اين كه به مرور و با انجام اصلاحات آن چيزي كه امروزه شاهد هستيم به عنوان موزه ملي مصر از سال 1900 به وجود آمد.

در اين موزه از كميت آثار و اشيا در حد ميليوني خبري نيست ولي كيفيت و ارزش يكصد و بيست هزار شيء تاريخي به نمايش درآمده در اين موزه به اندازه‌اي است كه آن را در رتبه ششم برترين موزه‌هاي دنيا قرار مي‌دهد. اين آثار شامل مجسمه‌هاي باستاني، ابولهول‌ها و هزاران شيء عتيقه ديگر از دوران پيش از تاريخ تا زمان سلطه روميان است.

وجود اشياي به دست آمده از مقابر فراعنه و اشرافزادگان مصري بويژه آثار به دست آمده از مقبره فرعون توت‌عنخ‌آمون در كنار وجود موميايي‌هاي بسيار ديدني و باستاني، تجربه‌اي شگفت‌انگيز است كه بازديد از اين موزه را در ذهن هر گردشگري به عنوان يك تجربه متفاوت ثبت مي‌كند.
موزه يوفيزي فلورانس


بيش از 60 درصد آثار ثبت شده در يونسكو در كشور ايتاليا قرار دارد و شهر فلورانس، اصلي‌ترين مركز آثار تاريخي ـ هنري ايتاليا محسوب شده و در اين ميان موزه يوفيزي اصلي‌ترين موزه اين شهر شناخته مي‌شود.

بازديد از موزه يوفيزي براي بيشتر دوستداران هنر يك رويا محسوب مي‌شود زيرا اين موزه يكي از كامل‌ترين و بهترين مجموعه‌هاي نقاشي و مجسمه‌هاي خلق شده توسط هنرمندان بزرگي چون ميكل‌آنژ، لئوناردو داوينچي، رافائل و رامبراند به شمار مي‌رود.
موزه هنرهاي متروپوليتن نيويورك


موزه مشهور متروپوليتن سال 1870 ميلادي تاسيس شد و بيش از دو ميليون شيء هنري، تاريخي از سراسر دنيا در اين موزه گردآوري و به نمايش گذاشته شده است. آثاري از چهارگوشه دنيا و با تنوعي حيرت‌انگيز و در برگيرنده طيفي وسيع از آثار هنر و معماري اسلامي گرفته تا نقاشي‌هاي كلاسيك اروپايي و آثار هنري آفريقا و شمشير‌ها و خنجرهاي ژاپن. مشهورترين اثر ارزشمند اين موزه را مي‌توان تابلوي آدم و حوا اثر آلبرشت دوئر دانست.
موزه واتيكان


منبع: پرشين استار

چرا بايد لبخند بزنيم؟(۱۱ دليل)

 

لبخند بزنيد

سيب موز،آدم‌ها ممكن است هميشه لبخند بزنند، به ويژه وقتي در جمع هستند، اما لبخند فقط نشان‌دهنده شادبودن آنها نيست. ما از لبخند براي اهداف خاص اجتماعي استفاده مي‌كنيم؛ زيرا لبخند مي‌تواند پيام‌هاي مختلفي را به ديگران برساند.

به گزارش سايت سيمرغ در زير به ۱۰ روشي كه مي‌توان از لبخند براي فرستادن پيام در مورد قابل اعتماد بودن، جذابيت، اجتماعي بودن و ويژگي‌هاي بسيار ديگر در مورد خودمان استفاده كرد، اشاره مي‌كنيم.

۱ – تشويق ديگران براي اعتماد به شما

در دنيايي كه همه فقط به فكر خودشان هستند، واقعاً به چه كسي مي توان اعتماد كرد؟ يك نشانه از قابل اعتماد بودن ما، لبخند است. لبخندهاي واقعي پيام مي‌فرستد كه ديگران مي‌توانند به ما اعتماد و با ما همكاري كنند. كساني كه لبخند مي‌زنند معمولاً سخاوت و برون‌گرايي بيشتري دارند.

۲ – جلب ملايمت و ارفاق ديگران

وقتي افراد كار بدي انجام مي‌دهند و دستگير مي‌شوند معمولاً لبخند مي‌زنند. آيا اين كار برايشان فايده‌اي دارد؟ بر اساس تحقيقي كه توسط لافرانس LaFrance و هِچ Hecht در ۱۹۹۵ انجام گرفت، مي‌تواند اين‌طور باشد. ما با كساني كه قانون شكني كرده‌اند، اگر بعد از آن لبخند بزنند، با ملايمت و ارفاق بيشتري برخورد مي‌كنيم. مهم نيست كه آن لبخند، لبخندي دروغين باشد، لبخندي از روي بيچارگي يا يك لبخند واقعي، همه آنها باعث مي‌شود براي فرد خاطي كمي تحفيف قائل شويم.

۳ – رهايي از خطاهاي اجتماعي

فراموش كرديد به مناسبت سالگرد ازدواجتان براي همسرتان هديه بخريد؟ اسم يك مشتري مهم را فراموش كرده‌ايد؟ سهواً يك بچه كوچك را لگد زده‌ايد؟ اگر چنين مواردي براي شما هم پيش آمده باشد، احتمالاً خجالت‌زده شده‌ايد.

عملكرد خجالت اين است كه شما را از مكان‌هاي اجتماعي پرفشار بيرون كند. لبخندهاي از روي خجالت با پايين انداختن سر همراه است و خيلي وقت‌ها هم يك خنده كوتاه احمقانه به آن اضافه مي‌كنيم. اين كار براي اين انجام مي‌شود كه باعث شويم فرد مقابل اشتباه سهوي ما را فراموش كند و سريعتر ما را ببخشد؛ بنابراين لبخند از روي خجالت به ما كمك مي‌كند از زندان رها شويم.

۴ - در غير اين‌صورت احساس بدي پيدا خواهم كرد

گاهي اوقات به اين دليل لبخند مي‌زنيم كه هم مودبانه است و هم اينكه بعد از آن احساس بدي پيدا نمي‌كنيم. مثل زماني كه كسي با اشتياق در مورد اينكه چطور مقداري پول در جيب يكي از لباس‌هاي قديمي‌اش پيدا كرده برايمان حرف مي‌زند. شايد خيلي جاي لبخند زدن نداشته باشد اما اين كار را مي‌كنيد چون مودبانه است.

۵ – خنديدن از ته قلب

لبخند زدن راهي براي كاهش فشار ناشي از موقعيت هاي ناراحت‌كننده است. روان‌شناسان به آن فرضيه فيدبك چهره مي‌گويند. حتي وقتي به اجبار لبخند مي‌زنيم براي اينكه كمي روحيه‌مان را بهتر كند كافيست.

۶ – براي درك و بينش بهتر

وقتي عصبي هستيم، توجه ما كمتر مي‌شود. متوجه نمي‌شويم كنار دستمان چه مي‌گذرد و فقط اتفاقي را كه درست روبرويمان مي‌افتد مي‌بينيم. اين هم از نظر لفظي و هم استعاري صدق مي‌كند. وقتي مضطرب هستيم يا استرس داريم، متوجه ايده‌هايي كه در گوشه‌هاي ذهنمان است نمي‌شويم. اما براي به دست آوردن درك از يك مشكل، دقيقاً به همين ايده‌هاي پيراموني نياز پيدا مي كنيم.

۷ – براي جذابيت

لبخند خانم‌ها تاثيري جادويي بر همسرشان دارد و تاثير آن حتي از ارتباط چشمي نيز بالاتر است.

۸ – پنهان كردن فكر

روان‌شناسان در گذشته تصور مي‌كردند يك لبخند واقعي هيچ وقت دروغ نمي‌گويد. لبخندهاي دروغين و مصنوعي فقط دهان را درگير مي‌كند درحالي كه لبخندهاي واقعي به چشم‌ها نيز مي‌رسد.

۹ – براي پول درآوردن

اقتصاددانان نيز ارزش لبخند را دريافته‌اند، اما آيا لبخند مي‌تواند واقعاً برايمان پول‌ساز باشد؟ تيد و لوكارد Tidd and Lockard در سال ۱۹۷۶ در تحقيق خود دريافتند مستخدم‌هايي كه لبخند مي‌زنند انعام بيشتري دريافت مي‌كنند.

بطور كلي‌تر افرادي كه در صنايع خدماتي هستند، مثل مهمانداران هواپيما يا آنها كه در بخش سرگرمي و مهمان‌نوازي هستند، براي لبخندزدن به مشتريان خود پول مي‌گيرند. اما مراقب باشيد. تضاد مداوم بين آنچه واقعاً احساس مي‌شود و آنچه نشان داده مي‌شود مي‌تواند موجب خستگي فرد و فرسودگي شغلي شود.

۱۰ – لبخند بزنيد تا دنيا به شما لبخند بزند

يكي از ساده‌ترين لذت‌هاي زندگي كه معمولاً به خاطر خودكار بودن آن ديده نمي‌شود زماني است كه به كسي لبخند مي‌زنيد و او در جواب به شما لبخند مي‌زند.

اما همان‌طور كه ممكن است متوجه شده باشيد همه آدم‌ها در جواب يك لبخند، لبخند نمي‌زنند. هينز و توم هاو (Hinsz and Tomhave) در سال ۱۹۹۱ در تحقيق خود بررسي كردند كه چه نسبت از افراد لبخند را با لبخند جواب مي‌دهند. نتايج آنها نشان داد كه حدود ۵۰ درصد از افراد اينگونه رفتار مي‌كنند. در مقايسه معمولاً هيچ‌كس اخم را با اخم جواب نمي‌دهد.

۱۱ – لبخند براي طول عمر

اگر هيچ‌كدام از اين تحقيقات نتوانست لبخندي روي لبان شما بنشاند اين را هم در نظر بگيريد؛ افرادي كه زياد لبخند مي‌زنند معمولاً بيشتر عمر مي‌كنند. در يك تحقيق كه روي تصاوير بازيكنان بيسبال در سال ۱۹۵۲ انجام گرفت مشخص شد آنها كه لبخند زده بودند تا هفت سال بيشتر از همسانان خود عمر كرده‌اند.

شايد حالا دليلي براي لبخندزدن پيدا كرده باشيد.                                        انشاالله هميشه شاد باشين

تقلب در حد تيم ملي+عكس  راستي ذره بين يادتون نره


لوگوي پپسي را در شامگاه ۵ ژوئن (۱۶ خرداد ۹۱) روي كره ماه ببينيد


به گزارش نيو ادز نيوز بالاخره پس از مدتها شركت پپسي توانست طرح تبليغاتي خود براي تاباندن لوگوي پپسي بر روي كره ماه كه با مخالفت سازمان محيط زيست ملل متحد يو.اِن.ئي.پي مواجه بود را به مرحله ي اجرا برساند. بر اساس اين برنامه اولين پروژه ي آزمايشي تابش نور بر سطح كره ي ماه در تاريخ ۵ ژوئن ۲۰۱۲ (۱۶ خرداد ۹۱) در منطقه خاورميانه كه شرايط مناسب تري را براي انجام اين كار دارا ميباشد انجام خواهد شد.زمان دقيق اين پديده غيرطبيعي و جالب شامگاه شانزدهم خرداد 91 به وقت ايران در ساعت 23:30 دقيقه است كه در سرتاسر ايران نيز به صورت كامل قابل رويت خواهد بود بطوريكه مدت تابش احتمالا تنها حدود ۱۵ دقيقه به طول خواهد انجاميد. در صورت موفقيت كامل پروژه، اين طرح تبليغاتي به صورت رسمي در نقاط ديگر جهان توسط شركت پپسي و احتمالا ديگر غول هاي عرصه ي تجارت جهاني اجرا خواهد شد.

http://mrpix.ir/wp-content/uploads/2012/05/MrPix-Ir-Love-ax-deltang6.jpg

ايران در چه زمينه هائي مقام اول را در جهان دارد؟


هرچند متاسفانه در بسياري از پارامترهاي مثبت در رده آخرين كشورهاي دنيا و در بسياري از گزينه هاي منفي در رده اولين هاي دنيا هستيم؛ اما در برخي زمينه هاي قابل توجه هم رتبه مناسبي در دنيا داريم كه دونستنش براي حفظ روحيه مان خوبه بطوريكه بر اساس يك پژوهش صورت گرفته، كشور ايران در موارد مورد اشاره در زير صاحب ركورد اولين ها در كتاب گينس است.

با اين اميد كه با تلاش و كوشش و اعتماد به نفس و علاقه به حفظ داشته هاي مثبت ملي ميزان موارد مثبت را روز به روز بيشتر كنيم و ايران را بگونه اي بسازيم كه سربلندي نسل هاي آينده را موجب شود.


1. بيشترين توليد پسته

2. بيشترين توليد خاويار

3. بيشترين توليد خانواده توت

4. بيشترين توليد زعفران
(80% كل توليد جهاني)

5. بيشترين توليد زرشك

6. بيشترين توليد ميوه آلويي
(از قبيل شفت و گيلاس و غيره)

7. بالاترين دماي ثبت شده روي سطح زمين (70.7 درجه سانتيگرد در كوير لوت)

8. بيشترين تلفات انساني در سرما و كولاك برفي (4000 نفر در كولاك سال 1350 كشته شدند، ميزان بارش برف 8 متر در 5 روز)

9. بزرگترين واردكننده گندم

10. بيشترين فرار مغزها

11. بيشترين نسبت زن به مرد در مدارس و دانشگاه ها
(1.23 زن در مقابل هر مرد)

12. بالاترين ميزان تشعشات زميني، با شدت سالانه 260 ميلي سيورت در رامسر (مقايسه= يك عكس راديوگرام سينه 0.05 ميلي سيورت، ميدانهاي اطراف چرنوبيل 25 ميلي سيورت)

13. بيشترين تعداد زمينلرزه هاي بزرگ (بالاي 5.5 ريشتر)

14. دقيقترين تقويم دنيا (تقويم جلالي)

15. بيشترين مصرف ترياك و هرويين (امريكا بيشترين مصرف كوكايين را دارد)

16. بيشترين تعداد تغيير پايتخت در طول تاريخ (تهران سي و دومين پايتخت ايرانست)

17. كهن ترين كشور دنيا (تاسيس شده در 3200 سال قبل از ميلاد مسيح)

18. ميزبان بزرگترين جمعيت مهاجر جهان (اكثرا عراقي و افغاني)

19. بزرگترين توليد كننده فيروزه

20. بزرگترين منابع روي در جهان

21. بزرگترين توليد كننده و صادر كننده فرش هاي دست بافت
(75% كل توليد جهاني)

22. بيشترين مصرف كننده نوشابه در جهان (سرانه مصرف نوشابه‌هاي گازدار در ايران ۴۲ ليتر است در حاليكه در مقايسه با آمار ديگر كشورهاي جهان، سرانه مصرف بطور متوسط ۱۰ ليتر است)

23. بزرگترين سيستم بانكي اسلامي (كل سرمايه 236 ميليارد دلار)

24. بالاترين ميزان وابستگي به انرژي (بيشترين اتلاف انرژي در جهان)

25. بزرگترين منابع انرژي هيدروكربن (گاز و نفت با هم، با ارزش 14000 ميليارد دلار بر حسب قيمت جهاني 75 دلار هر بشكه نفت)

26. بالاترين تناسب ذخاير به توليد براي نفت در جهان (با ميزان توليد كنوني ايران معادل 89 سال ذخاير نفتي دارد)

27. بيشترين اكتشافات نفت و گاز در جهان (در شرايط فعلي با حفر هر پنج حلقه چاه اكتشافي، چهار حلقه چاه به كشف ذخاير نفت و گاز مي رسد بطوريكه از ابتداي سال 2000 ميلادي تاكنون ايران بيشترين اكتشافات نفت و گاز جهان را داشته است)

28. بزرگترين فوران چاه نفت در تاريخ (نشت چاه نفتي قم در سال 1335 سه ماه ادمه داشت با فوران روزي 125000 بشكه نفت، ارتفاع فوران 52 متر، مقايسه با نشت نفتي خليج مكزيكو با خروج سه ماه 53000 بشكه در روز)

29. بالاترين آلودگي دي اكسيد گوگرد در هواي شهري

30. قديمي ترين منبع مصنوعي يا ساختگي آبي جهان با قدمت 2700 سال
(قنات گناد آباد هنوز هم آب 40000 نفر را فراهم ميكند)

31. بزرگترين مجموعه جواهرات در جهان (جواهرات شاهي ايران در موزه بانك مركزي ايران بزرگترين گنجينه جوهرات جهانست)

32. كهن ترين امپراتوري جهان (هخامنشيان اولين ابرقدرت تاريخ بودند و در اوج قدرت بر 44% كل جمعيت جهان حكومت ميكردند كه اين بالاترين درصد جمعيت تحت يك دولت در تاريخ هم هست)

33. بيشترين تعداد تلفات در جنگ شيميايي (100000 كشته و 100000 زخمي در جنگ با صدام، ايران همچنين دومين رتبه تلفات تاريخ را بر اثر سلاح هاي كشتار دست جمعي بعد از ژاپن دارد)

34. بيشترين تعداد و تناسب مذهب شيعه در جهان (89% جمعيت ايران)

35. بالاترين رشد مصرف گاز طبيعي

36. بيشترين رشد تعداد خودروهاي گازسوز

37. بيشترين عمل زيبايي انجام شده در جهان

38. بيشترين آمار طلاق در جهان

39. بزرگترين مصرف كننده دارو در جهان

40. بيشترين مصرف كننده محصولات ساخت چين

41. بزرگترين تجزيه تاريخ، در مدت ۱۹۶ سال گذشته ۳.۵ميليون كيلومتر از خاك ايران تجزيه گرديده !

براش بنويس دوستت دارم آخه مي دوني آدما گاهي اوقات خيلي زود حرفاشونو از ياد مي برن ولي يه نوشته , به اين سادگيا پاك شدني نيست . گرچه پاره كردن يك كاغذ از شكستن يك قلب هم ساده تره ولي تو بنويس .. تو ... بنويس آخه مي دوني آدما گاهي اوقات خيلي زود حرفاشونو از ياد مي برن ولي يه نوشته , به اين سادگيا پاك شدني نيست . گرچه پاره كردن يك كاغذ از شكستن يك قلب هم ساده تره ولي تو بنويس .. تو ... بنويس

پسر به دختر گفت اگه يه روزي به قلب احتياج داشته باشي اولين نفري هستم كه ميام تا قلبمو با تمام وجودم تقديمت كنم.دختر لبخندي زد و گفت ممنونم
تا اينكه يك روز اون اتفاق افتاد..حال دختر خوب نبود..نياز فوري به قلب داشت..از پسر خبري نبود..دختر با خودش ميگفت :ميدوني كه من هيچوقت نميذاشتم تو قلبتو به من بدي و به خاطر من خودتو فدا كني..ولي اين بود اون حرفات..حتي براي ديدنم هم نيومدي…شايد من ديگه هيچوقت زنده نباشم.. آرام گريست و ديگر چيزي نفهميد…

چشمانش را باز كرد..دكتر بالاي سرش بود.به دكتر گفت چه اتفاقي افتاده؟دكتر گفت نگران نباشيد پيوند قلبتون با موفقيت انجام شده.شما بايد استراحت كنيد..درضمن اين نامه براي شماست..!
دختر نامه رو برداشت.اثري از اسم روي پاكت ديده نميشد. بازش كرد و درون آن چنين نوشته شده بود:

سلام عزيزم.الان كه اين نامه رو ميخوني من در قلب تو زنده ام.از دستم ناراحت نباش كه بهت سر نزدم چون ميدونستم اگه بيام هرگز نميذاري كه قلبمو بهت بدم..پس نيومدم تا بتونم اين كارو انجام بدم..اميدوارم عملت موفقيت آميز باشه.(عاشقتم تا بينهايت)

قلب

قلب

دختر نميتوانست باور كند..اون اين كارو كرده بود..اون قلبشو به دختر داده بود..
آرام اسم پسر را صدا كرد و قطره هاي اشك روي صورتش جاري شد..و به خودش گفت چرا هيچوقت حرفاشو باور نكردم


Design By : Pars Skin